دختر يا پسر؟ تصميم بگيريد!

« فرقي نمي‌كنه! سالم باشه، دختر يا پسر بودنش مهم نيست» . اين پاسخي است كه از اكثر والديني كه در آستانة بچه‌دار شدن هستند مي‌شنويم. اما واقعيت اين است كه در ۸۰ درصد موارد، اين پاسخ صادقانه نيست.

 

با وجود بسياري از باورهاي مذهبي و اين كه حتي بعضي از والدين تاثير گذاشتن روي جنسيت جنين را كاري غيراخلاقي و گناه مي‌دانند، با اين حال والدين بسياري هستند كه به دنبال اين هستند كه دختر يا پسر بودن فرزندشان را خودشان انتخاب كنند. در اين راه، روش‌هاي بسياري وجود دارد. از روش‌هاي علمي گرفته تا توصيه‌هاي مادربزرگانه. اما مسئله مهم اين است كه بايد توجه داشته باشيم كه سواي اخلاقي يا غيراخلاقي بودن اين كار اگر اين روش ها هميشه موفقيت‌آميز بودند و تمامي جمعيت تصميم مي‌گرفتند از آن‌ها استفاده كنند تاثير آن روي تركيب جمعيتي به يك فاجعه تبديل مي‌شد. براي مثال در هندوستان تشخيص جنسيت پيش از تولد و سقط انتخابي جنين‌هاي دختر موجب شده است كه تعادل بين دو جنس در تركيب جمعيتي از بين برود.

 

آنچه در پي مي‌آيد نتيجه تحقيقات گروهي از دانشمندان روي نظريه‌هاي مختلف است. همانطور كه قبلاً گفته شد كارايي اين روش‌ها قطعي نيست و حتي افراط در بعضي از موارد خطر‌آفرين نيز مي‌شود، ولي مسئله‌اي كه كاملاً اثبات شده است اين است كه وسواس بيش از حد والدين براي انتخاب جنسيت نوزاد باعث استرسي مي‌شود كه اثرات ناشي از آن روي باروري تاثير مي‌گذارد.

 

زمان بندي مناسب :

تحقيقاتي كه توسط دكتر «لاندرم شتل» در ايالات متحده انجام گرفت نشان داد كه اسپرم‌هاي پسرساز وزن سبك‌تري در مقايسه با اسپرم‌هاي دخترساز دارند و در نتيجه سريع‌تر از آنها شنا مي‌كنند. در صورت نزديكي چند روز قبل از تخمك‌گذاري شانس باروري تخمك با اسپرم‌هاي دخترساز بيشتر مي‌شود زيرا اين اسپرم‌ها سنگين هستند و طول عمر بيشتري نيز دارند در حالي كه تا زمان تخمك‌گذاري تمامي اسپرم‌هاي پسرساز از بين مي‌روند. بر طبق اين نظريه نزديكي در روز تخمك‌گذاري شانس پسر شدن نطفه را افزايش مي‌دهد.

درست در نقطه مقابل اين نظريه يكي از محققان به نام دكتر «كارن نوربرگ» كشف كرد كه در زوج‌هايي كه قبل از نزديكي منجر به بچه‌دار شدن‌شان، با هم زندگي نمي‌كنند وجود فرزند پسر اندكي كم‌تر از ديگر زوج‌ها مي‌باشد. دكتر «نوربرگ» مي‌گويد: زوج‌هايي كه در ابتداي سيكل ماهيانه  باروري و چهار يا پنج روز قبل از تخمك‌گذاري نزديكي مي‌كنند بيشتر پسردار مي‌شوند و زوج‌هايي كه باهم زندگي مي‌كنند معمولاً در اين دوره بيشتر با هم نزديكي دارند و در نتيجه شانس پسردار شدن آن‌ها بيشتر مي‌شود.

 

طرز قرار گيري :

باورهاي گوناگوني وجود دارد كه معتقد است در صورتي كه در هنگام نزديكي، دخول كامل انجام شود (كه معمولاً در مواقعي كه زن بالا يا مرد در پشت قرار مي‌گيرد ممكن مي‌شود) احتمال پسر شدن فرزند بيشتر مي‌شود. بخشي از باور فوق به اين دليل است كه واژن در نزديكي دهانه رحم كم‌تر حالت اسيدي دارد. اما دليل ديگري نيز كه برايش ذكر شده است اين است كه اسپرم‌ها نزديك‌تر به تخمك آزاد مي‌شوند.

از سوي ديگر به نظر مي‌رسد با دخول كم، احتمال دختر شدن فرزند بيشتر مي‌شود. شايد دليل اين مسئله مربوط به اسپرم‌هاي دخترساز باشد. با وجود سرعت كم، اين اسپرم‌ها دوام بيشتري در محيط اسيدي واژن دارند.

كارشناسان معتقدند كه: شايد نزديكي با دخول كامل موجب شود كه آلت به دهانه رحم برخورد كند  اما اين دليل كافي براي نزديك‌تر شدن اسپرم به تخمك نيست.

 

زمان كافي براي ساخته شدن اسپرم:

برخي از مردم معتقدند كه اگر قبل از نزديكي مدت مشخصي را براي ساخته شدن مجدد اسپرم در نظر بگيرند احتمال پسرشدن فرزند بيشتر مي‌شود و دليل آن فقط به اين مسئله مربوط مي‌شود كه اسپرم‌هاي پسرساز طول عمر كمتري دارند. در حقيقت اين نظريه از آنجايي سرچشمه مي‌گيرد كه هر قدر ميزان اسپرم‌ها بيشتر باشد به دليل سرعت بيشتر اسپرم‌ها‌ي پسرساز اين اسپرم‌ها قبل از رسيدن اسپرم‌هاي دخترساز به تخمك مي‌توانند تخمك را بارور نمايند.

برخي ديگر عقيده دارند در صورت نزديكي‌هاي مكرر، كاهش ميزان اسپرم در هر نوبت نزديكي موجب مي‌شود كه احتمال دختر بودن فرزند بيشتر شود.

كارشناسان عقيده دارند كه وجود اسپرم بيشتر شانس بارداري را بيشتر خواهد كرد اما اين مسئله نمي‌تواند فاكتور مهمي در تعيين جنسيت باشد.

 

رژيم خاص غذايي:

به نظر مي‌رسد مواد معدني موجود در رژيم غذايي شما مي‌تواند روي متابوليسم بدن‌تان تاثيرگذار باشد و در نتيجه محيطي را كه تخمك در آن مي‌باشد را نيز تغيير مي‌دهد. امروزه ثابت شده است كه براي بهبود شرايط اسپرم‌هاي پسرساز بايد غذاهاي حاوي پتاسيم بالا مصرف كنيد. اين غذاها شامل گوشت، موز، زردآلو و كرفس مي‌باشند. افزايش ميزان غذاهاي حاوي منيزيم در رژيم غذايي مانند دانه‌ها، سويا و سبزيجات برگ سبز نيز شانس دختردار شدن شما را بيشتر مي‌كنند.

اين مسئله كه رژيم غذايي مي‌تواند در تعيين جنسيت فرزند نقش داشته باشد كاملاً به اثبات رسيده است اما هيچ منبع و مرجع علمي از رژيم‌هاي پر پتاسيم يا پر منيزيم حمايت نمي‌كند.

 

اول شما :

تئوري ديگري كه درباره تعيين جنسيت جنين مطرح است اين است كه اگر در هنگام نزديكي زن زودتر از مرد به اوج لذت جنسي برسد احتمال پسردار شدن آنان بيشتر مي‌شود. در اين حالت محيط واژن قليايي‌تر شده و محيط مناسبي براي اسپرم‌هاي پسرزا فراهم مي‌شود. محيط واژن به طور طبيعي محيطي اسيدي است و در نتيجه اسپرم‌هاي دخترزا بهتر مي‌توانند اين محيط را تحمل كنند.

 

آزمايش اسيد:

اسپرم‌هاي دخترزا بهتر مي‌توانند در محيط اسيدي واژن دوام بياورند در حالي كه اسپرم‌هاي پسرزا محيط‌هاي قليايي را ترجيح مي‌دهند. اين يافته موجب اين باور شده است كه «دوش واژينال» با استفاده از يك سرنگ و محلول رقيق قليايي «بيكربنات سديم» مي‌تواند موجب افزايش احتمال پسردار شدن والدين شود.

به هر حال بسياري از كارشناسان اين روش را مناسب نمي‌دانند چرا كه اولاً ممكن است محلول به ميزان مناسب رقيق نشود و ثانياً وجود اسيد در داخل واژن دليل مشخصي دارد و آن‌هم حفاظت در برابر عفونت‌هاي قارچي مي‌باشد و در نتيجه استفاده از «دوش واژينال بيكربنات سديم » شانس ابتلاي زنان به بيماري‌هاي عفوني واژن بيشتر مي‌شود.

 

توصية مادربزرگها:

براي داشتن پسر:

– فقط در روزهاي فرد ماه نزديكي كنيد.

صبر كنيد تا شوهرتان براي نزديكي پيش‌قدم شود.

فقط در شب‌ها و يا به صورت ايستاده نزديكي داشته باشيد.

تا جايي كه مي‌توانيد غذاهاي شور و گوشت قرمز مصرف كنيد.

 

براي داشتن دختر:

– بعدازظهرها نزديكي كنيد.

– در روزهاي زوج ماه نزديكي داشته باشيد.

– خودتان براي شروع نزديكي پيش‌قدم شويد.

– وضعيت خوابيده داشته باشيد.

– ماهي، سبزيجات و فرآورده‌هاي لبني زياد مصرف كنيد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید محصول با موفقیت حذف شد. بازگردانی محصول
  • هیچ محصولی در سبد وجود ندارد.